9 produktów które pomogą walczyć z depresją

Depresja ma wpływ na zdrowie fizyczne, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zdrowia psychicznego, więc leczenie powinno być ukierunkowane zarówno na zapewnienie ogólnego stanu zdrowia.

Następujące 9 drinków i pokarmów może znacznie pomóc w leczeniu tej choroby:

1 – Jagody

Jagody mają silne właściwości przeciwutleniające, które zmniejszają stres oksydacyjny, który jest główną cechą tej choroby. Wspierają również wzrost nowych komórek, co jest również sposobem leczenia depresji.

2 – banany

Te owoce są bogate w tryptofan, który jest przekształcany przez mózg w 5-HTP. Następnie 5-HTP przekształca się w pozytywne neuroprzekaźniki, takie jak serotonina i melatonina. Ponadto, banany są również bogate w potas i magnez, więc upewnij się, że masz ich kilka dziennie.

3- Migdały

Magnez jest cudownym lekiem w leczeniu migreny i depresji, a 100-gramowa pęczka migdałów zawiera 268 mg magnezu.

Zostało to potwierdzone w badaniu z 1968 r., Które wykazało, że odpowiednie poziomy odwrotnej migreny magnezu, drażliwość i depresja.

Codziennie powinieneś mieć garść migdałów i szacuje się, że kobiety i mężczyźni w wieku 19-30 lat potrzebują odpowiednio 310 mg i 400 mg magnezu, podczas gdy 31 i starsi potrzebują 420 mg, a kobiety 320 mg.

4 – Awokado

Awokado jest bogate w potas, 485 mg na 100 gramów, a ten minerał wykazano w leczeniu stresu i depresji. Dlatego warto spożywać awokado w czasie przekąsek, a jeszcze więcej w ciągu dnia, ponieważ dorośli powinni codziennie otrzymywać 4700 mg potasu.

5 – Szparagi

Szparagi są bogate w kwas foliowy i witaminy z grupy B, które poprawiają mentalną pomoc, wspierając konwersję tryptofanu w organizmie, który z kolei przekształca się w serotoninę.

6 – Czekolada

Ciemna czekolada, a konkretnie kakao, zwiększa poziomy serotoniny i dopaminy w mózgu i obniża poziom kortyzolu – neuroprzekaźnika „stresu”. Upewnij się, że codziennie dostajesz 40 gramów ciemnej czekolady.

7 – Szpinak

Szpinak zawiera więcej kwasu foliowego niż wszystkie inne ciemne liściaste warzywa, a ludzie depresyjni często go nie mają. Kwas foliowy zwiększa również poziom dopaminy i serotoniny w mózgu. Szpinak jest bogaty w magnez i poprawia skuteczność przeciwdepresyjną.

8 – Łosoś

Łosoś zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które zmiękczają błony komórkowe i pomagają serotoninie dotrzeć do mózgu. Przyjmowanie leków antydepresyjnych zmniejszy skutki uboczne i zwiększy ich skuteczność.

Upewnij się jednak, że zawsze spożywasz łososia ekologicznego hodowlanego, a cała ryba zawiera 1 gram omega-3.

9 – Zielona herbata

Zielona herbata była stosowana w leczeniu depresji przez tysiąclecia. Zawiera polifenole, które zwiększają dopaminę mózgu i zwiększają wrażliwość na insulinę, co zapewnia stały dopływ glukozy – która służy jako paliwo mózgowe.

Badania wykazały, że im więcej zielonej herbaty pijesz, tym więcej korzyści czerpiesz. Dlatego pić więcej i czuć się mniej przygnębionym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *