Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

„Eliksir młodości” – tak właśnie bywa potocznie nazywany kwas hialuronowy, który występuje w organizmie każdego człowieka. Współcześnie chyba żadna kobieta nie wyobraża sobie skutecznego kremu nawilżającego bez kwasu hialuronowego w składzie. Dlaczego tak się dzieje? Czy ta substancja rzeczywiście potrafi wygładzać skórę i zmarszczki? Cóż przekonajmy się.

Charakterystyka kwasu hialuronowego

HA jest związkiem chemicznym, który naturalnie występuje w naszej tkance łącznej, skórze, stawach, ścianach naczyń krwionośnych i pępowinie pod postacią soli sodowej. Pomimo występowania tej substancji w wielu miejscach naszego ciała to właśnie skóra człowieka zawiera największe stężenie tego kwasu, bo aż 56%. HA wspólnie z kolagenem i elastyną dba, aby nasza skóra pozostawała jędrna i gładka. Poza tym kwas hialuronowy odpowiada również za prawidłową pracę oczu oraz ruchomość stawów. Jego popularność wynika przede wszystkim z właściwości higroskopijnych – potrafi związać nawet do 6 litrów wody, czyli kilkadziesiąt razy więcej niż sam waży.

Proces starzenia, a kwas hialuronowy

Niestety wraz z wiekiem w naszych organizmach poziom kwasu hialuronowego maleje. Według badań już po 25 roku życia w skórze człowieka zaczyna powoli zmniejszać się ilość tej substancji, a sam proces utraty kwasu hialuronowego zwiększa w okolicach 40 roku życia. Z tego powodu na skórze człowieka zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a jej jędrność i gładkość ulega zmniejszeniu. Na dodatek skóra zaczyna się wolniej regenerować, a jej koloryt staje się mniej wyrównany. Wraz ze zmniejszeniem kwasu hialuronowego w organizmie człowieka, nasza skóra staje również mniej odporna na czynniki zewnętrzne, jak mróz czy wiatr, a także bardziej wrażliwa. Dlatego jeżeli chcę się zachować młody i zdrowy wygląd skóry to powinno uzupełniać się poziom kwasu hialuronowego w organizmie, chociażby za pomocą różnorodnych preparatów kosmetycznych.

Efekty kuracji kwasem hialuronowym

HA jest popularnych składnikiem wielu kosmetyków przeznaczonych do nakładania na skórę, a nawet włosy, na przykład żeli, kremów do twarzy i rąk, balsamów, szamponów oraz odżywek do włosów, czy serum do twarzy. Kwas hialuronowy jest również dostępny pod postacią doustnych preparatów, jak chociażby tabletki. Na rynku są także dostępne produkty z kwasem hialuronowym w składzie, które wstrzykuję się do skóry właściwej człowieka, tzw. iniekcja podskórna. Według zapewnień producentów to właśnie ta metoda użycia kwasu hialuronowego zapewnia najtrwalsze efekty. W jaki sposób tego typu kosmetyki i preparaty mogą pomóc naszej skórze? Efekty stosowania kwasu hialuronowego to między innymi:

  • Redukcja zmarszczek statycznych i linii.
  • Podniesienie i modelowanie policzków.
  • Poprawienie elastyczności skóry, a także jej wygładzenie i nawilżenie.
  • Redukcja cieni pod oczami.
  • Odżywienie i poprawa kondycji skóry.
  • Przyspieszenie procesów regeneracyjnych.
  • Korekcja rysów twarzy, podbródka, czy ust.
  • Zmniejszenie suchości włosów.

Jak widać kwas hialuronowy posiada wiele zalet. Dlatego osoba, która zmaga się z suchą i odwodnioną skórą twarzy, a także zmarszczkami, bliznami, a nawet ranami powinna zastanowić się, czy nie warto byłoby dać szansy preparatom z kwasem hialuronowym w składzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *