Domowe sposoby na zgagę

   Zgaga jest to pieczenie w okolicy przełyku. Najczęściej ten stan pojawia się po zbyt obfitym posiłku lub po spożyciu zbyt słodkiego pokarmu. W celu uniknięcia zgagi zaleca się spożywanie lekkich posiłków, w regularnych odstępach czasu. Natomiast w sytuacji, jeśli zgaga już się pojawi, dobrze jest znać sposoby, jak się z nią uporać. W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z ciągle powracającą zgagą, na pewno warto mieć pod ręką wówczas zawsze produkty, które pomogą szybko pozbyć się tego ,,piekącego” uczucia. Naturalne produkty charakteryzujące się naturalnym działaniem na układ pokarmowy wspaniale leczą zgagę a przy okazji również bardzo często jeszcze inne dolegliwości. Domowe sposoby działają szybko i sprawnie, to jest ich z pewnością największym atutem, nie wykazują one skutków ubocznych.

Herbatka imbirowa jako domowy sposób na zgagę

                 Z całą pewnością imbirowa herbatka jest bardzo skuteczna w walce ze zgagą. Warto pić każdego dnia jedną filiżankę napoju imbirowego, który bardzo dobrze radzi sobie ze wszelkimi problemami ze strony układu trawiennego. Warto wypić ją mniej więcej na dwadzieścia minut przed głównym posiłkiem, uspokoi ona żołądek i wpłynie na lepsze trawienie, dzięki czemu zgaga nie powinna się pojawić. Innym dobrym sposobem w sytuacji, gdy pojawi się już zgaga jest z pewnością połknięcie łyżeczki dobrej jakościowo musztardy. Ten sposób jest bardzo skuteczny, gdyż efekty zauważalne są niemal natychmiast. Inne domowe sposoby na zgagę zawierają na przykład w swoim przepisie sodę oczyszczoną. Otóż, warto wiedzieć iż soda oczyszczona charakteryzuje się alkalicznym działaniem i skutecznie ona neutralizuje kwasy żołądkowe. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę sody oczyszczonej w niedużej ilości zimnej wody, może to być pół szklanki, efekt będzie natychmiastowy.

Domowe sposoby na zgagę – migdały i siemię lniane

                 Zgaga może pojawić się zarówno po spożyciu zbyt obfitego posiłku jak i również ma ona miejsce często w przypadku kobiet będących w ciąży. Zarówno dla osób, które spożyły zbyt obfity posiłek i dla tych, które są w ciąży istnieją szybkie domowe sposoby na pozbycie się jej. Otóż, migdały są jednym z tych wspaniałych sposób. Warto je mieć zawsze pod ręką, gdyż w bardzo szybkim czasie eliminują one pieczenie w przełyku. Innym skutecznym sposobem jest również zjedzenie dwóch łyżeczek siemienia lnianego w połączeniu z niedużą ilością zimnej wody. Ten sposób działa niezwykle efektywnie oraz szybko na zgagę. Oczywiście wszystkie te metody domowe na zgagę są bardzo bezpieczne dla zdrowia i nie wykazują one skutków ubocznych. Inne domowe sposoby na zgagę są następujące:

  • wypicie herbatki sporządzonej z dziurawca,
  • wypicie herbatki sporządzonej z szałwi,
  • wypicie łyżeczki cynamonu cejlońskiego, zalanego wcześniej szklanką wrzątku.
  • Domowym sposobem na zgagę jest także wypicie soku z aloesu, który szybko przyniesie ulgę,
  • herbatka rumiankowa również jest polecana przy problemach ze zgagą,
  • wypicie soku w marchii, buraka rzodkwi oraz ogórka również wspaniale radzi sobie ze zgagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *