Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów?

Na co zwracać uwagę?

Jeśli myślisz o zakupie suszarki, to pewnie zastanawiasz się, jaki model wybrać. Sprawa wydaje się banalna. Suszarka ma po prostu szybko wysuszyć nasze włosy, nie niszcząc ich przy okazji. Na rynku znajdują się trzy podstawowe rodzaje suszarek:

  • turystyczne
  • do użytku domowego
  • profesjonalne

Pierwsze są oczywiście stworzone z myślą o zabieraniu ich podczas wszelkiego rodzaju podróży. Charakteryzują się małym rozmiarem, aby mogły się zmieścić do każdej torby lub walizki. Mają też na ogół dość dużą moc, aby móc szybko wysuszyć włosy. Drugie mają wystarczyć do codziennego użytku domowego. Warto jednak rozważyć zakup suszarki profesjonalnej, która możne być inwestycja, w komfort użytkowania. Kupując suszarkę, zastanów się co jest dla ciebie najważniejsze. Główne parametry, które należy wziąć pod uwagę, to moc, siła nawiewu, temperatura strumienia powietrza, którym suszymy włosy, oraz… długość kabla. Za krótki kabel może sprawiać problemy i stać się źródłem sporej irytacji, kiedy na przykład będziemy musieli siedzieć tuż przy gwizdku w hotelowym pokoju.

Rodzaje suszarek

Obecnie producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek, i starają się tworzyć produkty, które będą jak najmniej obciążać włosy podczas użytkowania. Jakie rodzaje suszarek mamy obecnie do wyboru?

  • metalowe
  • plastikowe
  • ceramiczne
  • jonowe/turmalinowe
  • tytanowe

Pierwsze i drugie nie są polecane, ze względu na łatwość uszkodzenia urządzenia oraz nierównomierne nagrzewanie się grzałki, co może może powodować problemy z wysuszeniem całej objętości włosów. Suszarki ceramiczne natomiast, doskonale przewodzą ciepło, dzięki czemu mamy gwarancję, że nasze włosy zostaną szybko i dokładnie wysuszone. Kolejny rodzaj suszarek wyróżnia się tym, że podczas pracy urządzenia produkowane są naładowane ujemnie jony. Dzięki temu włosy są gładsze i bardziej błyszczące. A także nie elektryzują się i nie puszą. Mniej się również plączą, przez co łatwiej jest je rozczesać i wystylizować. Ostatni rodzaj suszarek, cechuje wyjątkowo trwałe wykonanie. Umieszczenie tytanowej powłoki na przedniej siatce urządzenia, gwarantuje równomierne rozprowadzanie temperatury, której wartość jest stała. Wpływa to korzystnie na kondycję włosa, który nie jest narażony na wysoką, zmienną temperaturę.

Jak suszyć włosy?

To pytanie może wydawać się śmieszne, ale warto zwrócić uwagę na drobne szczegóły, które mogą poprawić stan naszych włosów. Zacznijmy od wybrania dobrej jakości urządzenia, które nie będzie w agresywny sposób suszyć naszych włosów, używając do tego zbyt wysokiej temperatury. Suszmy włosy wilgotne, nie mokre. Zanim zaczniemy, osuszmy je delikatnie za pomocą ręcznika. Używajmy możliwie niskiej temperatury. Jeśli chcemy jednocześnie wymodelować włosy, użyjmy preparatów, które ochranią je przed wysoką temperaturą (konieczną przy modelowaniu). Wybierzmy suszarkę o dużej mocy, która będzie w stanie szybko wysuszyć nasze włosy. Pamiętajmy też, żeby raz na jakiś czas zrobić sobie ‚dzień pielęgnacji’. Umyj włosy, nałóż na nierazie maskę odżywczą, a na koniec pozwól im wyschnąć naturalnie. Odwdzięczą ci się zdrowym wyglądem, blaskiem i większą podatnością na układanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *