Wybieramy lokówki do włosów!

Miękkie fale, a może sprężyste loki – każda kobieta uwielbia zmieniać swoją fryzurę przynajmniej kilka razy w tygodniu. Jak wybrać lokówkę, dzięki której będziemy w stanie z bez trudu ułożyć swoje włosy? W poniższym poradniku poznasz kilka cennych wskazówek, dzięki którym z łatwością wybierzesz niniejsze urządzenie!

Lokówki do włosów – na co powinniśmy zwracać szczególna uwagę podczas ich wyboru?

Wbrew pozorom wybór niniejszego urządzenia nie należy do najprostszych. Na rynku znajdziemy niezliczoną ilość lokówek w różnych cenach. Jak wybrać tę, która najlepiej spełni nasze wymagania?

  • Po pierwsze. Zwróć uwagę na możliwość regulowania temperatury urządzenia. Włosy cienkie nie wymagają, aż 200oC do wykonania idealnego skrętu.
  • Po drugie. Wybierz odpowiednią grubość lokówki w zależności od tego jaki rodzaj loków pragniesz uzyskać podczas stylizacji.
  • Po trzecie. Zawróć uwagę na powłokę lokówki. Podczas gdy urządzenia o metalowej powłoce doprowadzają do zniszczenia włosów w krótkim czasie, powłoka ceramiczna chroni je przed szkodliwym działaniem ciepła.
  • Po czwarte. Wybieraj lokówki do włosów z funkcją jonizacji, dzięki której Twoja fryzura uzyska niepowtarzalny blask.
  • Po piąte. Przyjrzyj się rączce urządzenia. Wybieraj lokówki ze stabilnym uchwytem, który zapewni Ci bezpieczeństwo i wygodę użytkowania podczas codziennej pielęgnacji włosów.
  • Po szóste. Zadbaj o to, aby Twoja lokówka posiadała kabel obrotowy, dzięki któremu układanie włosów stanie się o wiele prostsze.

Lokówki do włosów – spośród jakich modeli możemy wybierać?

Stożkowe, obrotowe, automatyczne – w wiodących sklepach znajdziemy całe mnóstwo lokówek, które idealnie nadają się do codziennej stylizacji Twoich włosów. Poznaj je wszystkie!

Lokówka tradycyjna

Posiada zazwyczaj jeden gładki wałek o grubości 20 mm z dodatkowym klipsem u boku, który zapewnia nam idealne przytrzymanie włosów. Dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać dowolną grubość i rodzaj skrętu loków.

Lokówka o szerokim wałku

Podobnie jak w przypadku lokówki tradycyjnej posiada gładki wałek z klipsem u boku z tym, że jego średnica wynosi zazwyczaj 35mm. Niniejsze urządzenie idealnie nadaje się do stworzenie romantycznych fal.

Lokówka stożkowa

To jeden z najnowszych modeli, który pozwala uzyskać nam nieregularny kształt loków (cieńszych u nasady i grubszych na końcach). Niniejsza lokówka nie posiada klipsa, dlatego w zestawie znajduje się specjalna rękawica, która zabezpiecza naszą dłoń przed wszelkimi oparzeniami podczas przytrzymywania włosów.

Lokówka automatyczna

To najnowszy wynalazek, który zapewnić nam może niewiarygodną wygodę i oszczędność czasu. Niniejsze urządzenie samodzielnie nawija włosy na wałek i informuję nas o odpowiednim momencie ich wypuszczenia.

Lokówka spiralna

Charakteryzuje się wyjątkową końcówką, dzięki której jesteśmy w stanie uzyskać bardzo precyzyjny skręt loków.

Suszarko-lokówka

To idealne narzędzie do stylizacji wilgotnych włosów. Dzięki niej możemy bowiem uzyskać niepowtarzalną objętość włosów oraz ich delikatny skręt. Przy pomocy niniejszego urządzenia nie wykreujemy jednak tradycyjnych loków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *