Wybieramy najlepsze kremy przeciwzmarszkowe!

Zastanawiasz się, jakie składniki i właściwości powinien posiadać idealny krem przeciwzmarszczkowy? W poniższym poradniku odpowiemy Ci na te i inne pytania!

Kremy przeciwzmarszczkowe są podstawą codziennej pielęgnacji skóry dla większości kobiet, które ukończyły 30 rok życia. Niestety pomimo szerokiej oferty produktów dostępnej na rynku, niełatwo jest nam znaleźć preparat, który będzie w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Na szczęście przygotowaliśmy dla ciebie garść cennych wskazówek, dzięki którym łatwiej Ci będzie dokonać wyboru idealnego kremu!

Jak wybrać najlepszy krem przeciwzmarszczkowy?

Zanim udasz się do drogerii po zakup kremu przeciwzmarszczkowego powinnaś rozważyć kilka poniższych czynników.

 • Po pierwsze: zwróć uwagę na skład produktu. Staraj się unikać kremów, które zawierają długą listę nieznanych Ci substancji chemicznych. Wybieraj raczej te produkty, które zawierają w sobie zestaw naturalnych składników wspomagających regenerację Twojej skóry.
 • Po drugie: zwróć uwagę na wiek przeznaczenia. Kremy przeciwzmarszczkowe często posiadają wskazania wiekowe. Składniki produktu przeznaczonego do pielęgnacji cery kobiet po 30 roku życia znacząco mogą różnić się od tych, zawartych w kremie dla kobiet powyżej 60 roku życia.
 • Po trzecie: zwróć uwagę na alergeny. Przeczytaj uważnie składniki wybranego produktu i upewnij się, że nie posiadasz alergii na żaden z nich.
 • Po czwarte: zwróć uwagę na zalecane stosowanie kremu. Większość produktów przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej charakteryzuje się podziałem kremów na dzień i na noc.
 • Po piąte: zwróć uwagę na filtr UV. Jeśli zamierzasz stosować swój krem latem, zwróć uwagę na dodatkową zawartość filtra UV, który chronić będzie Twoja cerę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jakie składniki powinien posiadać krem przeciwzmarszczkowy?

Składniki zawarte w kremie przeciwzmarszczkowym uzależnione są od kategorii wiekowej, dla której są dedykowane. Większość dostępnych na rynku produktów posiada jednak w swoim składzie, takie substancje jak:

 • Kwas hialuronowy – zapewniający idealne nawilżenie skóry;
 • Retinol – przyczyniający się do skutecznej stymulacji włókien kolagenowych;
 • Witaminę E – odpowiedzialną za regenerację naskórka;
 • Kofeinę – przyspieszającą mikrokrążenie w skórze;
 • Koenzym Q10 – zapobiegający powstawaniu głębokich zmarszczek i redukujący objawy starzenia się skóry;
 • Masło Shea – głęboko nawilżające i regenerujące skórę.

Jakie zadania powinien spełniać krem przeciwzmarszczkowy?

Idealny krem przeciwzmarszczkowy powinien nie tylko redukować objawy starzenia się skóry, ale również wspomagać jej regenerację oraz zapewniać nam odpowiednie nawilżenie przez cały dzień. Taki produkt to zarówno podstawa codziennej pielęgnacji, jak i doskonała baza pod makijaż oraz produkt ochronny dla naszej skóry.

Czy cena kremu ma znaczenie?

Kremy przeciwzmarszczkowe możemy kupić już w cenie 10-15 złotych, oczywiście na rynku istnieją również produkty, których wartość przekracza często nasze miesięczne wynagrodzenie, ale nie zawsze okazują się one być na tyle skuteczne na ile byśmy chciały. Niska cena nie oznacza złej jakości produktu, najważniejsze znaczenia ma jego skład. Dlatego przed zakupem kremu, zapoznaj się dokładanie z ulotką zamieszczoną na jego opakowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *